Családi tekerés a Tisza-tónál

Május 6-án szombat reggel korán kelt kis családunk. Készültünk a 10. Intersport Tour de Tisza-tó versenyre. Miben különbözik a futóverseny a kerékpárversenytől? Korábban kell kelni, mert a kerékpárokat fel kell szerelni az autóra. Egy kerékpár a férjemnek, egy nekem és kisebbik fiamnak és egy nagyfiamnak, mert ma ő is indul. Semmit nem lehet elfelejteni: kerékpárok, kerékpáros sisakok, pumpa, csere gumi a kerékpárokra baj esetén, kerékpáros cipő, kerékpáros nadrág (én csak pelenkás gatyónak hívom 😉 ), és kerékpáros mez. Természetesen a napi élelem és ásványvíz mennyiséget sem lehet elfelejteni. Indulás 7:00-kor!

családi tekerés_tiszató_jarabik_marti_fogyokurablog1

Természetesen az utolsó pillanatokban érkeztünk meg. Gyors átöltözés, rajtszám feltűzés a nagyfiam rajtja a 15 km távra 10:00-kor volt. Sikerült időben a rajttal elindulni. 🙂 Ragyogó időjárás, Tiszafüredről indultunk, hogy tekerjünk egyet a Tisza-tó mentén. 10 perccel a rajt után csörgött a telefonom, férjem volt, sajnos a sisakja a kocsiban maradt 🙁 sisak nélkül nem lehet elindulni a versenyen! Mit is csináljak? Fordítsam vissza a nagyfiamat? Vagy csak forduljak vissza én a kicsivel? Vagy mit csináljak? Hoztam egy döntést: csak én fordulok vissza az én fiam ügyes és okos egyedül is megtudja csinálni! Szóltam Máténak sajnos vissza kell, menjek. De TE egyedül elmész a fordítóig, ott iszol egyet és indulsz vissza, ha baj van, akkor sárga mellényes BSI-s segítőktől tudsz segítséget kérni. Sietek vissza eléd, szembe fogok veled jönni 4-5 km környékén. Ügyes vagy és nem lesz semmi baj! Elváltunk egymástól és végig Ő volt a fejemben, minden RENDBEN lesz. 🙂

csaladi tekeres_tiszato_jarabik_marti_fogyokurablog_2

Visszafordultam, gyors tekerés, férjemnek adtam a kulcsot és amilyen gyorsan csak tudtam mentem Máté elé. Jött is velem szembe és én csak akkor nyugodtam meg. Együtt fejeztük be a versenyt. Máté 52 perc alatt tekerte le a 15 km-t, nagyon ügyes volt. Elmesélte a fordítónál ivott pár kortyot és elvett egy szőlőcukrot is. 🙂

Mikor beértünk akkor volt a 65 km-s versenytáv mezőnyének rajtja, 10.50-től tíz percen át rajtolt a tiszafüredi Halas-térről. A mezőny lassú rajttal vágott neki a tókerülő útvonalnak, majd 8 km-n át visszafogott tempóban együtt haladtak a kerékpárosok. Országúti kerékpárral és mountainbike-kal egyaránt teljesíthető volt az útvonal. Az igazi verseny Poroszlótól kezdődhetett meg, a felvezető autó elengedte a mezőnyt, a legjobbnak a fennmaradó 57 km-n kellett kivívnia elsőségét. Az élboly körülbelül a táv feléig 40-45 km/h tempóban haladt. A verseny leggyorsabb kerékpárosai egy 10-15 fős bolyban 12.30 körül érkeztek meg Tiszafüredre. A cél előtt 200-300 méterrel leültünk és vártuk a férjemet és lelkesen szurkoltunk a beérkező versenyzőknek. Idén végre felismertem a férjem így beöltözve is a gyerekek lelkesen szurkoltak Hajrá Apa, itt a cél. 🙂

Boldogan és felfrissülve pakoltunk vissza az autóba és a kerékpártartóra a kerékpárokat. Ez is egy szép és élmény teli nap volt.